Rajstopy nie tylko na jeden sezon? Postaw na jakość.

Cienkie rajstopy łatwo zaciągnąć niemal we wszystkich okolicznościach – wystarczy chwila nieuwagi przy ich zakładaniu i już pojawiają się nieestetyczne zaciągnięcia. Jednak nieco grubsze modele możesz bez problemu nosić przez wiele tygodni – warunkiem jest wybranie modeli o wysokiej jakości.

 

Rajstopy z rynku – tanie i jednorazowe.

 

Cienkie rajstopy sprzedawane na straganach to zwykle propozycje o niskiej jakości; owszem, są tanie, jednak bardzo często okazuje się, że już po kilku użyciach nie nadają się już do niczego. Możesz korzystać z nich w awaryjnych sytuacjach, jednak zamiast nieustannie kupować nowe rajstopy, lepiej postawić na kilka par wyższej jakości.

 

Rajstopy w sieciówkach: modne, lecz mało trwałe.

 

Wiele sklepów z odzieżą damską znajdujących się w galeriach handlowych posiada w swojej ofercie nie tylko ubrania, ale również dodatki i akcesoria. Znajdziesz w nich najmodniejsze propozycje rajstop w atrakcyjnych cenach; w tym wypadku płacisz jednak za wzór, nie skład. Dlatego jeśli szukasz modnych rajstop, które założysz tylko kilka razy – wybierz się na zakupy do sieciówek.

Przy wyborze kieruj się składem.

 

Jeśli chcesz kupić wytrzymałe rajstopy, które będziesz nosić dłużej od tanich zamienników, zwracaj uwagę na składy. Im więcej elastanu znajduje się w mieszance, tym bardziej elastyczne oraz wytrzymałe będą rajstopy. W tym wypadku nawet bardzo cienkie rajstopy wytrzymają o wiele dłużej. Z kolei w przypadku grubszych rajstop także wybieraj mieszanki z dużą zawartością elastanu – dzięki temu rajstopy będą bez problemu wracały do swojego kształtu po każdym praniu.

 

Gdzie kupować rajstopy z dobrym składem?

 

Jeśli nie masz w pobliżu profesjonalnego sklepu z bielizną i rajstopami, postaw na zakupy online. Dzięki temu zyskujesz dostęp do bogatej rozmiarówki oraz wielu wzorów. Sklepy internetowe to również oszczędność czasu oraz pieniędzy – często detaliczne ceny rajstop w sklepach stacjonarnych będą różniły się od cen w Internecie.

Dodaj komentarz