Jak dbać o rajstopy?

Rajstopy to dla Ciebie towar jednorazowego użytku? Bardzo cienkie i delikatne rajstopy rzeczywiście zaciągają się bardzo szybko. Możesz jednak przedłużyć ich żywotność poprzez odpowiednie dbanie o każdą parę.

 

Przede wszystkim higiena.

 

Pranie rajstop po każdym założeniu to nie tylko sposób na ich odświeżenie – poprzez pranie rajstopy mają możliwość powrotu do swojego oryginalnego kształtu. W jaki sposób prać rajstopy? Możesz robić to ręcznie – wówczas pierz je w zimnej wodzie i z użyciem delikatnego detergentu. Z kolei rajstopy schowane do specjalnego woreczka mogą być z powodzeniem prane w pralce. Po wypraniu nie wykręcaj rajstop oraz nie wieszaj ich na suszarce – rajstopy należy rozłożyć na płasko.

 

Mrożone rajstopy wytrzymają dłużej?

 

Wśród pań krąży opinia, że rajstopy należy zamoczyć w wodzie, wysuszyć, a następnie włożyć do zamrażalnika. Ta metoda pozwala na osiągnięcie większej wytrzymałości rajstop. Wypróbuj tę metodę, jednak zadbaj o to, by rajstopy były zabezpieczone przed kontaktem z mrożonkami. Nieodpowiednie przechowywanie sprawi, że bardzo łatwo uszkodzisz rajstopy jeszcze przed założeniem, więc zanim wypróbujesz ten sposób, upewnij się, że posiadasz zapasową parę.

 

Sposób zakładania również ma znaczenie.

 

W przypadku cienkich, cielistych rajstop z pewnością wiele razy zdarzyło Ci się zaciągnąć je jeszcze przed założeniem do końca. Wystarczy niewielka zadra na paznokciu, wystający element bransoletki lub nawet szorstka skóra nóg, by na cieniutkich rajstopach natychmiast pojawiło się zaciągnięcie. Dlatego zanim przystąpisz do zakładania, upewnij się, że nie zahaczysz niczym o delikatny materiał. Unikaj również mocnego naciągania i przesuwania nogawek.

 

Wybieraj rajstopy wysokiej jakości.

 

Im większy stosunek elastanu w składzie, tym bardziej elastyczne i wytrzymałe będą rajstopy, dlatego zainwestuj w kilka lepszych jakościowo par. W ten sposób zyskasz pewność, że przed samym wyjściem nie będziesz musiała poszukiwać kolejnej pary na zmianę czy też ratować swoich rajstop za pomocą bezbarwnego lakieru do paznokci.

Dodaj komentarz