By oczko nie leciało czyli jak znaleźć naprawdę wytrzymałe rajstopy

By oczko nie leciało czyli jak znaleźć naprawdę wytrzymałe rajstopy

 

Wytrzymałe rajstopy to marzenie każdej z pań. Ile to razy zdarzało Ci się w biegu zmieniać rajstopy z powodu oczka, które pojawiło się w najmniej odpowiednim momencie? A może prawie zawsze masz przy sobie bezbarwny lakier do paznokci, żeby zapobiec katastrofie? Na szczęście coraz częściej możemy spotkać rajstopy damskie wysokiej jakości.

 

Jeśli chodzi o rajstopy damskie, liczy się skład.

 

Elastan to włókna, które nie tylko wyjątkowo się rozciągają, ale również wracają bez problemu do swojej pierwotnej formy. Im więcej elastanu w składzie, tym rajstopy damskie będą bardziej wytrzymałe. Już niecałe 20% elastanu (np. lycry) w składzie gwarantuje, że rajstopy z pewnością ponosisz nieco dłużej niż tylko raz. Wybieraj również rajstopy z dodatkiem poliamidu: jest elastyczny i wytrzymały, a jednocześnie prosty w pielęgnacji.

Cienkie i wytrzymałe rajstopy – czy to w ogóle możliwe?

 

Jeśli wydaje Ci się, że cienkie i cieliste, a zarazem wytrzymałe rajstopy nie istnieją – jesteś w błędzie. Warunkiem jest jednak zakup rajstop z dużą zawartością elastanu, wyprodukowanych przez renomowane firmy. Im grubsze rajstopy, tym dłużej wytrzymają – rajstopy 100 den możesz bez problemu nosić przez wiele tygodni. Jeśli jednak chcesz kupić cieliste i delikatne rajstopy, które nie zaciągną się po pierwszym założeniu, postaw na renomowane firmy.

 

Rajstopy z bazarku rzadko kiedy będą wytrzymałe.

 

Kupujesz rajstopy w supermarkecie lub na ryneczku? Ich wielką zaletą jest z pewnością niska cena. Jeśli jednak zależy Ci raczej na jakości, wybierz droższe modele dostępne w markowych sklepach z bielizną. Ich skład jest o wiele lepszy, a wykończenie pozwoli na noszenie o wiele dłużej od takich jednorazowych i tanich propozycji.

 

Nawet najlepsze rajstopy trzeba odpowiednio pielęgnować.

Inwestycja w droższe rajstopy wysokiej jakości nie zda się na nic, jeśli nie będziesz o nie odpowiednio dbała. Rajstopy należy prać po każdym założeniu – tylko wtedy włókna będą mogły wrócić do pierwotnego kształtu. Możesz prać je ręcznie lub zdecydować się na delikatny program w pralce; w takim wypadku nie zapomnij o specjalnym woreczku do prania bielizny.

Dodaj komentarz