Bawełniane rajstopy -wygoda czy konieczność?

Grube bawełniane rajstopy często utożsamiane są ze strojem dla małych dzieci. Zimą jednak warto sięgać po cieplejsze modele rajstop, dzięki którym nawet podczas największych mrozów nie musisz rezygnować z zakładania spódnicy lub sukienki.

 

Grube rajstopy zapewniają komfort termiczny.

 

Zimą musimy sobie radzić na różne sposoby: część pań decyduje się na długie płaszcze, inne noszą dodatkowe zakolanówki… Rozwiązaniem problemów mogą być grube bawełniane rajstopy. Dzięki domieszkom innych włókien w niczym nie przypominają porozciąganych dziecięcych rajstop. Dodatkowo możesz wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, dzięki czemu będą stanowiły uzupełnienie wielu stylizacji.

 

Gładkie grube rajstopy pasują na każdą okazję.

 

Jeśli rajstopy 100 den są dla Ciebie za cienkie, poszukaj bawełnianych rajstop z domieszkami – są one grubsze, a jednocześnie wyjątkowo przyjemne w noszeniu. Klasyczne czarne modele będą prezentowały się znakomicie z gładką wełnianą spódnicą, prostą sukienką, a nawet z… szortami. Nie musisz rezygnować z noszenia krótkich szortów podczas zimy – zakładając do nich grube bawełniane rajstopy zyskasz rockową i nieco drapieżną stylizację.

 

Delikatne ażury są eleganckie i ponadczasowe.

 

Jeśli zwykłe bawełniane rajstopy nie przypadły Ci do gustu, zdecyduj się na ażurowe wzory. Są one bardzo kobiece, więc możesz zakładać je również na specjalne okazje. Z kolei na co dzień – do biura, na uczelnię lub spotkanie z przyjaciółkami – możesz nosić je z prostymi sukienkami w stylu basic i klasycznymi oficerkami. Niczego więcej nie potrzebujesz do stworzenia modnej i zarazem ponadczasowej stylizacji.

 

Wybieraj rajstopy dobrej jakości.

 

Bawełniane rajstopy z niskiej jakości włókien bardzo szybko będą mechaciły się – szczególnie w miejscu zetknięcia z butami lub dołem spódnicy. Wybieraj bawełniane rajstopy z domieszką innych włókien, jeśli chcesz, by dłużej zachowały swój kształt. Z kolei domieszka wełny sprawi, że rajstopy będą jeszcze cieplejsze.

Dodaj komentarz